Emirhan Kınataş

John’s Hopkins Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Öğrencisi

Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünden dereceyle mezun oldu. Şimdilerde John’s Hopkins Üniversitesi’nde uluslararası ilişkiler alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Emirhan, değişim programı kapsamında Floransa Üniversitesi’nde enerji güvenliği konusunda çalışmalar gerçekleştirdi. Ayrıca, Jagiellonian Üniversitesi’nde gerçekleştirdiği araştırma stajında, Türkiye’nin savunma sanayisi ve Rusya ile Doğu Avrupa ülkeleri arasındaki çatışmalardaki potansiyel etkileri üzerine incelemelerde bulundu. Emirhan, Galatasaray Üniversitesi, İslam İşbirliği Teşkilatı, İstanbul Politikalar Merkezi ve İyilik Şampiyonası gibi değerli organizasyonlarda çalıştı.

Akademik alanda güvenlik, strateji ve çatışma çözümü konularına odaklanan Emirhan, OkulDışı’nda çeşitli eğitimler vermektedir. John’s Hopkins SAIS’te Global Güvenlik ve Çatışma Çözümü Kulüp Başkanlığı, Orta Doğu ve Afrika Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Münazara ve Hitabet Derneği kurucu yönetim kurulu üyesi olan Emirhan, parlamenter münazara alanında 30’dan fazla şampiyonluk, en iyi konuşmacılık ve finalistlik ödülüne layık görülmüştür. Bir Kore savunma sanatı olan Hapkido antrenörüdür. İngilizce, Fransızca ve Arapça bilmektedir.

Okuldışı'nda Verdiği Dersler

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz BoşMağazaya Dön