Amerika’da Lisans Eğitimi Atölyesi: Nasıl Kabul Alınır?

Dünyanın en iyi üniversitelerinden bir çoğu Amerika’da. Peki bu okullardan birinde okumak için ne yapmak gerekiyor? Yale Üniversitesi’nden mezun ve dört yıldır Yale icin mezun mülakatları gerçekleştiren Didem Bayram ile Amerika’da üniversite eğitimini toplam dört saatlik bir atölyede konuşacağız.

Tarih: 3 – 4 – 10 – 11 Nisan 2021 | Cumartesi – Pazar
Saat: 14.00 – 15.15
Platform: Zoom
Program sonunda katılım belgesi verilecektir.

Didem Kaya Bayram

TRT Dijital Strateji Danışmanı

Didem Kaya Bayram, 2012 yılında burslu okuduğu Robert Kolej’den Excellence in English ödülü ile mezun olduktan sonra tam burslu olarak kazandığı Yale Üniversitesi’nde Amerikan Çalışmaları bölümünü bitirdi. Öğrencilik yılları boyunca Yale kabul ofisinde (Undergraduate Admissions Office) çalıştı. Beş yıldır Yale için, basvuran öğrencilerle mezun görüşmeleri yürütüyor. (Alumni Interviewer) Şu anda da İTÜ’de Bilim, Teknoloji ve Toplum bölümünde, Amerikan tıp tarihinde ırkçılık konusu üzerine yazdığı yüksek lisans tezini tamamlıyor.

Akademik kariyerinin yanı sıra, Bayram, 2016’dan bu yana TRT bünyesinde dijital içerik ve strateji uzmanı olarak çalışıyor. İki yıl TRT World’de dijital programlar hazırlayıp sunduktan sonra, TRT 2 kanalının açılışı ile kanalın ilk dijital ekibinin liderliğini üstlendi. Şimdilerde ise, TRT’nin gençlere yönelik içerik üreten yeni dijital projesinin format danışmanlığını ve sosyal medya ekip yöneticiliğini yapıyor.

Eğitmen: Didem Kaya Bayram

3 – 4 – 10 – 11 Nisan 2021 | Cumartesi – Pazar |  14.00 – 15.15

Program:

İlk Oturum: 3 Nisan 2021

ABD lisan eğitiminin (Liberal Arts) avantajları dezavantajları neler?
Amerika’da nasıl burslu okunur?

Soru & Cevap

İkinci Oturum: 4 Nisan 2021

Adım adım üniversite başvurusu

Soru & Cevap

Üçüncü Oturum: 10 Nisan 2021
Yurtdışında okumak için gerekli sınavlar, hangileri zorunlu, hangileri opsiyonel, hangi sınavlar Türk öğrencilere daha uygun (SAT/ ACT/ AP/ IELTS/ TOEFLS)
Sosyal aktivitelerin önemi (okul kulüpleri, stk, dernek, vakıf faaliyetleri)

Soru & Cevap

Dördüncü Oturum: 11 Nisan 2021
Referans mektubu nedir, kimden ve nasıl istenir?
Niyet mektubu (college admissions essay) nasıl yazılır?
Soru&Cevap

400 ₺

 

 

Platform

Zoom Uygulaması

 

Menü