Çizerlik Atölyesi -İleri Seviye-

Çizgi, cazibesini ve anlatım gücünü değişen zamana ve teknolojiye rağmen her zaman korumuş, kendine özgü, çok özel bir medya. Çizer de işte bu medyadaki çok çeşitli ürünlerden bir ya da birkaçını üreten kişi oluyor. Bazen karikatür, bazen çizgi bant, bazen çizgi romanlar… Anlatmak istediğini elindeki bu zarif güç ile gerçekleştirir. Bu atölyede Çizerliğe Giriş’ten sonra çizginin öyküsünde biraz daha derinleşeceğiz. 8 atölyelik bu seride karakter oluşturmayı, karikatürde kompozisyonu ve nasıl mizah üretebileceğimizi deneyerek göreceğiz.

Çizerlik Atölyesi, Çizerliğe Giriş atölyemizin devamı niteliğinde olup katılımcıların temel çizim bilgisine (bknz: Çizerliğe Giriş atölyesi programı) sahip olması gerekmektedir. Temel çizim becerisi olan herkes atölyeye katılabilir. Çizerliğe Giriş atölyesine katılmış olma zorunluluğu yoktur.


Emre Bilgiç
Mizahçı, Karikatürist, İllüstratör

Emre Bilgiç, çizerliğe 2009’da Cafcaf Mizah Dergisi’nde karikatür çizerek başladı. 2015’te ekip arkadaşları ile haftalık dergi Hacamat’ı çıkardılar, bu dergide çizerlik ve editörlük yaptı. Türkiye’de örneği az görülen “bant karikatür” tarzına yoğunlaştı. “Emre ile Emmare” adlı bant karikatürlerini bir kitapta yayınlandı. 2016’da Bilkent Üniversitesi Bilgisayar mühendisliğinden mezun olan Emre, yazılımcılık mesleğinin yanında çizerliğe devam ediyor. Özellikle karikatür çizmeyi ve mizahi içerikli çocuk kitaplarına illüstrasyonlar yapmayı seviyor.

Tarih: 4 Nisan – 23 Mayıs
Gün: Cumartesi 12:00 – 15:00

Toplam Saat: 24

1.Atölye: Giriş
Çizerliğe girişin hızlı özeti

2.Atölye: Karakter Oluşturma
Figür, vücut, giysiler… Nasıl seçilir?
Yapalım ve görelim

3.Atölye: Detayda Ustalaşmak
Zayıf noktanı tespit etmek
Örnek: el çizimleri

4.Atölye: Kompozisyonun Dili
Kompozisyon nedir? Ne anlatır?
Nasıl seçilir?
5.Atölye: Abartmak vs. Yok Etmek
Abartılacak / yok edilecek olan nasıl seçilir?
Sınırları zorlayarak öğrenelim

6.Atölye: Mizah / Espri / Öykü
Kaynağı nerededir?
Nasıl inşa edilir?
Birlikte yazalım

7.Atölye: Nihayet: Kendine ait bir sayfa oluştur!
Sayfayı bütün olarak düşünmek
Bütün olarak eskizlemek

8.Atölye: Sayfanı bitir, arkana yaslan ve övün 🙂
Çizimi tamamlama
Mürekkepleme ve final

Kontenjan: 15
Ücret: 500 ₺ + KDV

Ücret Politikası

  • Geçen dönemlerde yaptığımız programlara katılan katılımcılarımıza %10 indirim uygulanacaktır. Not kısmında önceden katıldığınız programları belirtiniz.
  • Birden fazla atölye veya programa kaydolan katılımcılara %20 indirim uygulanacaktır. Not kısmında kayıt yaptırdığınız diğer atölyeleri belirtiniz.
  • Atölyeye arkadaşınızı da getirmeniz durumunda %20 indirimli olarak kayıt yaptırabilirsiniz. Sizin referansınız ile gelen arkadaşınızın başvururken not kısmında isminizi belirtmesi gerekmektedir.

Konaklama İmkanları
Bu program için konaklama hizmeti sunulmamaktadır.

Ulaşım
OkulDışı
Küçük Camlıca Mah. Bulgurlu Cad. No:8 Üsküdar / İstanbul

Çizerlik Atölyesi -İleri Seviye- Başvuru Formu

Menü