Dünyayı Değiştiren Olaylar

Dünya tarih boyunca birçok değişime ve gelişime şahit oldu. Bu değişimler maalesef her zaman olumlu olmamakla beraber mevcut dünyanın oluşumunda çok önemli kırılma noktaları olarak öne çıktı.

Dünya savaşları, sömürgecilik, ırkçılık.. Bu atölye serisinde dünya tarihinin kadim sorunlarını tartışarak, yaşadığımız çevreyi ve toplumu keşfedeceğiz.

Tarih: 9 – 30 Aralık 2021 Perşembe
Saat: 20.00 – 22.00
Mekân: Zoom

Yavuz Yiğit

OkulDışı Kurucusu

Yavuz Yiğit, Yeditepe Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret, Antwerp Üniversitesi’nde Uluslararası İletişim okudu. Cambridge Üniversitesi’nde münazara, hitabet, liderlik, sosyal girişimcilik konularında eğitimler aldı. 10 farklı ülkede 200’den fazla projede yer aldı. TEDX Ankara dahil olmak üzere Türkiye genelinde binlerce konuşma yaptı. Ulusal ve uluslararası münazara turnuvalarında şampiyonluklar elde etti. Eğitim verdiği öğrencileri Dünya Arapça Münazara Şampiyonluğu da dahil 50’den fazla kupa kazandı. Öğrencilere, iş insanlarına, gazetecilere, siyasilere hitabet ve tartışma teknikleriyle ilgili dersler verdi. OkulDışı’nın kurucusu ve Münazara Hitabet Derneği başkanıdır.

Eğitmen: Yavuz Yiğit

9 – 30 Aralık 2021 | Perşembe | 20.00 – 22.00

1. Hafta:

Neden Savaş Çıkar: Mahşerin 5 Atlısı

2. Hafta:

Yerlilerin Gözyaşları: Sömürgecilik

3. Hafta:

Hitler Olma Yolları: Irkçılık

4. Hafta:

Fly Pan-Am, Drink Coca Cola: Emperyalizm

Program Ücreti:

90 ₺

 

Mekân

Zoom Uygulaması

 

Menü