Enneagram İle İnsan Sarraflığı Atölyesi

Çevremizdeki insanlar ile her türlü etkileşimimizde -hatta kendimizi anlama maceramızda- bireylerin davranışlarının sebeplerini, motivasyonlarını, korkularını, amaçlarını anlamaya çalışır ve çeşitli yollar ile yorumlarız. Muhatabımızın motivasyonunu anlayabilmek ve davranışlarının altında yatan sebepleri anlayabilmek aile, okul, iş ve sosyal hayatımızda bize birçok fayda sağlar.

İnsan Sarraflığı eğitiminde, tarihi çok eskilere dayanan hem doğu hem batı medeniyetinde çeşitli kişilerin ve akımların etkisi ile şekillenmiş bir mizaç sistemi olan enneagramı temel alacağız.

İnsanı 9 farklı mizaç tipine ayıran bu sistemde her tipin olumlu ve olumsuz yönelimleri, farklı yöne göre olan eğilimleri ve tipler arasındaki çakışma ve uyumlar detaylı bir şekilde ele alınır.

Enneagramı bilmek ve anlamak, farklı kişilikteki insanların tavır ve davranışlarının arkasında yatan sebepleri anlamamızı ve ilişkilerimizi bu değişkenleri göz önünde tutarak daha sağlıklı yürütmemizi sağlar.

Tarih: 7 – 28 Haziran 2021

Gün: Pazartesi

Saat: 21.00 – 23.00

Program sonunda katılım belgesi verilecektir.

Yavuz Yiğit

OkulDışı Kurucusu

Yavuz Yiğit, Yeditepe Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret, Antwerp Üniversitesi’nde Uluslararası İletişim okudu. Cambridge Üniversitesi’nde münazara, hitabet, liderlik, sosyal girişimcilik konularında eğitimler aldı. 10 farklı ülkede 200’den fazla projede yer aldı. TEDX Ankara dahil olmak üzere Türkiye genelinde binlerce konuşma yaptı. Ulusal ve uluslararası münazara turnuvalarında şampiyonluklar elde etti. Eğitim verdiği öğrencileri Dünya Arapça Münazara Şampiyonluğu da dahil 50’den fazla kupa kazandı. Öğrencilere, iş insanlarına, gazetecilere, siyasilere hitabet ve tartışma teknikleriyle ilgili dersler verdi. OkulDışı’nın kurucusu ve Münazara Hitabet Derneği başkanıdır.

Eğitmen: Yavuz Yiğit

Tarih: 8 – 29 Haziran 2021 | Pazartesi | 21.00 – 23.00

1.Hafta:

Enneagram Nedir?

Kişilik Tiplerine Giriş

Merkezler ve Kanatlar

2. Hafta:

İdealist Tip 1

Yardımsever Tip 2 

Başarı Odaklı Tip 3

3. Hafta:

Özgün Tip 4

Araştırmacı Tip 5

Sorgulayıcı Tip 6

4. Hafta:

Maceracı Tip 7

Meydan Okuyan Tip 8

Barışçıl Tip 9

Ücret: 300 ₺ 

Öğrenciler için 250 ₺‘dir.

Program herkese açıktır.

 

 

 

Mekân

Zoom Uygulaması

 

Menü