Hikâye Anlatıcılığı

Anlatıcılık çok eski bir gelenek. Yazının olmadığı zamanlarda insanlar bir araya toplanır, birbirlerine bir şeyler anlatırlardı. Hukuk kitapları ve yasalar yokken adalet, iyilik, doğruluk gibi birçok kavram günümüze çok doğal bir şekilde aktarıldı. E tam olarak nasıl oldu bu? Nedir bu sanatı bu kadar güçlü kılan? Şimdilerde yeni nesil anlatıcılar tarafından devam ettirilen bu sözlü geleneğin ezberlemek yerine görmek, bir metne bağlı kalmak yerine doğaçlamak, bedenini, sesini imgeler yaratmak için kullanmak gibi kendine has incelikleri var. Sen de hikâyelerin güçlü rehberliğinden yararlanmak istersen ve bu satırları okurken içinde anlatıcılığın büyülü dünyasından bir çağrı hissettiysen aramıza katıl. 6 haftaya yayılmış 18 saatlik çalışmadan oluşan hikâye anlatıcılığı sürecinde seni bol hayal, bol oyun, bol pratik ve hikâye bekliyor.

 

Zeynep Betül Akyıldız (Hikâye Anlatıcısı, Müzisyen)

Anlatıcılık ve müzik üzerine çalışan eğitmenimiz İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera mezunu olarak ses ve anlatının yaratılma aşamasındaki psikolojik süreçler üzerine çalışmaktadır. 2017 yılında SEIBA Uluslararası Hikaye Anlatıcılığı Merkezi’nin profesyonel hikaye anlatıcılığı programdan mezun oldu. 2018 yılında Avrupa Hikaye Anlatıcılığı Federasyonu’nun genç anlatıcıları arasına seçildi, yurtiçi ve yurtdışı festivallerde hikaye anlattı. Seyyar Masalcılar, Uçan Halı Sakinleri gibi anlatıcılık üzerine oluşumların kuruculuğunda bulundu. Ayrıca aKşam grubu isminde bir müzik grubunun gitarist ve solisti olup aynı grubun kadın korosunda şeflik yapmaktadır.

Tarih: 9 Kasım – 21 Aralık (16 Kasım’da eğitim olmayacaktır.)
Gün: Cumartesi 10:00 – 13:00
Toplam Ders Saati: 18

1. Hafta:
Hikaye Anlatıcılığına Giriş

2. Hafta:
Enstrümanını Tanıma-  Beden

3. Hafta:
Enstrümanını Tanıma – Ses

4. Hafta:
Anlatıma Hazırlık Teknikleri

5. Hafta:
Anlatıma Hazırlık Teknikleri

6. Hafta:
Bireysel Koçluk

Kontenjan: 20
Ücret: 350 ₺ + KDV

Ücret Politikası

  • Geçen dönemlerde yaptığımız programlara (Entelektüel Yaz Okulu, Münazara Hitabet Festivali vbg.) katılan katılımcılarımıza %10 indirim uygulanacaktır. Not kısmında önceden katıldığınız programları belirtiniz.
  • Birden fazla atölye veya programa kaydolan katılımcılara %20 indirim uygulanacaktır.

Konaklama İmkanları
Bu program için konaklama hizmeti sunulmamaktadır.

Ulaşım
OkulDışı
Küçük Camlıca Mah. Bulgurlu Cad. No:8 Üsküdar / İstanbul

Hikaye Anlatıcılığı atölyesine başvuru süresi sona ermiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.

Menü