Hitabet Kulübü

OkulDışı Hitabet Kulübü, topluluk önünde konuşma eğitimi ve kişilerin hitabetini oyunlar, çalışmalar ve egzersizler ile geliştirmelerini sağlayacak atölyeleri kapsamaktadır. 

Tarih: 8 Temmuz – 5 Ağustos 2021 Perşembe (4 Atölye)

Saat: 20.00 – 22.00

Platform: Zoom

Yavuz Yiğit

OkulDışı Kurucusu

Yavuz Yiğit, Yeditepe Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret, Antwerp Üniversitesi’nde Uluslararası İletişim okudu. Cambridge Üniversitesi’nde münazara, hitabet, liderlik, sosyal girişimcilik konularında eğitimler aldı. 10 farklı ülkede 200’den fazla projede yer aldı. TEDX Ankara dahil olmak üzere Türkiye genelinde binlerce konuşma yaptı. Ulusal ve uluslararası münazara turnuvalarında şampiyonluklar elde etti. Eğitim verdiği öğrencileri Dünya Arapça Münazara Şampiyonluğu da dahil 50’den fazla kupa kazandı. Öğrencilere, iş insanlarına, gazetecilere, siyasilere hitabet ve tartışma teknikleriyle ilgili dersler verdi. OkulDışı’nın kurucusu ve Münazara Hitabet Derneği başkanıdır.

 

Galip Eren Abat

Münazır

Haydarpaşa Lisesi’nden 2019’da ÜstÜn Gayret Plaketi’yle mezun oldum, 2019 Eylül’de Türkiye 1100.sü olarak Boğaziçi Üniversitesi Dilbilim bölümünü kazandım. Lisede oldugum süreçte münazara ve su altı hokeyi yaptım. Lise münazara turnuvalarında 4 kere finalist oldum. Su altı hokeyinde takımımla biri Berlin Açık olmak üzere iki dördüncülüğüm bir de Türkiye 21 yaş altı ikinciliğim var. Kuruluşunda üye olarak girdiğim Münazara Hitabet Derneği’nde şu anda yönetim kurulu üyeliği yapıyorum.

8 Temmuz – 5 Ağustos 2021 Perşembe (4 Atölye)
20.00 – 22.00

Hitabet Kulübü Müfredatı

Atölye Eğitmeni: Yavuz Yiğit

Perşembe 20.00 – 22.00

Kulüpte yapılan çalışmalar için bazı örnekler aşağıdaki gibidir. Atölye yürütücüsü ilgili haftanın çalışmasını değiştirebilir.

Örnek Çalışmalar:

 1. İkna

Ses – nefes egzersizleri

Buz Kırıcı*

Diğer Yandan / Öte Yandan Bu Böyle… Oyunu

Rol Değiştirmeli Doğaçlama

 2. Münazara

Ses – nefes egzersizleri

Buz Kırıcı*

İmkansız Argüman (Örn; Sadece kadınlar okula gitmelidir)

Beni İkna Et Oyunu

3. Bu Fikir Kesin Tutar

Ses – nefes egzersizleri

Buz Kırıcı*

Asansör Konuşması

4. Konuşma ve Temsiliyet

Ses – nefes egzersizleri

Buz Kırıcı*

Demokrasi Oyunu

 

Kulüp Ücreti ( 4 Haftalık): 150 ₺

 

 

Mekân

Zoom Uygulaması

 

Menü