OkulDışı Korosu

Dünyada herkesin bir sözü, anlatacağı bir hikayesi, savunduğu önemli fikirleri var ama tüm bu ciddi işler sırasında bir şarkı patlatma isteği doğduğu oluyor mu içinde? Şarkı söylemeyi seven, müziğe düzenli olarak vakit ayırmak isteyen, farklı seslerin bir araya gelmesiyle oluşan armoninin dünyayı değiştirebileceğine inanan gözü pek delilerle bir araya gelip bir koro kuruyoruz! Dönem boyu devam edecek olan koromuzda her hafta ses, nefes, notasyon ve repertuvar çalışacağız. Ve konser vermek için bir salon ve mikrofon beklemek yerine cadde, sokak demeden içimizden geçtiği anda şarkımızı patlatacağız.

 


Zeynep Betül Akyıldız
Müzisyen, Soprano

Anlatıcılık ve müzik üzerine çalışan eğitmenimiz İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera mezunu olarak ses ve anlatının yaratılma aşamasındaki psikolojik süreçler üzerine çalışmaktadır. 2017 yılında SEIBA Uluslararası Hikaye Anlatıcılığı Merkezi’nin profesyonel hikaye anlatıcılığı programdan mezun oldu. 2018 yılında Avrupa Hikaye Anlatıcılığı Federasyonu’nun genç anlatıcıları arasına seçildi, yurtiçi ve yurtdışı festivallerde hikaye anlattı. Seyyar Masalcılar, Uçan Halı Sakinleri gibi anlatıcılık üzerine oluşumların kuruculuğunda bulundu. Ayrıca aKşam grubu isminde bir müzik grubunun gitarist ve solisti olup aynı grubun kadın korosunda şeflik yapmaktadır.

Tarih: 5 Kasım – ~
Gün: Salı 18:00 – 20:00
Toplam Aylık Çalışma Saati: 8 saat

4 haftalık teorik çalışmadan sonra koro, her ay 3 hafta prova yapıp 1 hafta da alışılmışın dışındaki mekânlarda konserler verecek. Koronun prova ve performansları ekibin enerjisi ve isteğine bağlı olarak uzatılacaktır.

Koro seçmeleri 3 Kasım günü gerçekleşecektir.

Not: Koro karmadır.

Kontenjan: 30
Ücret: 150 ₺ + KDV
Koro ücreti her ay yenilenir.

Ücret Politikası

  • Geçen dönemlerde yaptığımız programlara (Entelektüel Yaz Okulu, Münazara Hitabet Festivali vbg.) katılan katılımcılarımıza %10 indirim uygulanacaktır. Not kısmında önceden katıldığınız programları belirtiniz.
  • Birden fazla atölye veya programa kaydolan katılımcılara %20 indirim uygulanacaktır.

Konaklama İmkanları
Bu program için konaklama hizmeti sunulmamaktadır.

Ulaşım
OkulDışı
Küçük Camlıca Mah. Bulgurlu Cad. No:8 Üsküdar / İstanbul

OkulDışı Korosu Başvuru Formu

Menü