Topluluk Önünde Konuşma Korkusu Nasıl Yenilir?

“Bir şeyi gerçekten bilmek, onu anlatmakla olur.” Sokrates

Hayatımızın çok büyük bir bölümünü iletişim kaplıyor. İş hayatında, insan ilişkilerinde, politikada ve dahasında konumumuzu belirleyen ana ögelerden biri kendimizi ve zihnimizdekileri karşı tarafa doğru ve etkili biçimde anlatmak.

Ücretsiz atölye çalışmamızda topluluk önünde konuşma korkusuna sebep olan durumları ve bunun üstesinden nasıl geleceğimizi örnek çalışmalar ile ele alacağız.

Tarih: 14 Mart 2021 | Pazar
Saat: 21.00 – 23.00
Mekân: Zoom

Yavuz Yiğit

OkulDışı Kurucusu

Yavuz Yiğit, Yeditepe Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret, Antwerp Üniversitesi’nde Uluslararası İletişim okudu. Cambridge Üniversitesi’nde münazara, hitabet, liderlik, sosyal girişimcilik konularında eğitimler aldı. 10 farklı ülkede 200’den fazla projede yer aldı. TEDX Ankara dahil olmak üzere Türkiye genelinde binlerce konuşma yaptı. Ulusal ve uluslararası münazara turnuvalarında şampiyonluklar elde etti. Eğitim verdiği öğrencileri Dünya Arapça Münazara Şampiyonluğu da dahil 50’den fazla kupa kazandı. Öğrencilere, iş insanlarına, gazetecilere, siyasilere hitabet ve tartışma teknikleriyle ilgili dersler verdi. OkulDışı’nın kurucusu ve Münazara Hitabet Derneği başkanıdır.

Ücretsiz

 

 

 

Mekân

Zoom Uygulaması

 

Menü